• MĚSÍČNÍ VZDĚLÁVACÍ NABÍDKA – PROSINEC

Integrovaný blok: ZIMA PŘICHÁZÍ

Témata:

Čert, Mikuláš, Anděl

• Seznámení se svátkem sv. Mikuláše a tradicí, která se k tomuto svátku pojí
    • Popis Mikuláše, čerta, anděla – charakteristické vlastnosti, zaměření na tvorbu přídavných jmen
    • Tvorba andělských a čertích čelenek – stříhání, lepení
    • Tvorba mikulášských a čertích zápichů
    • Písně „Mikuláš“, „Mik, miku, mikuláš“
    • Mikulášská nadílka v MŠ
    • Zdobení vánočního stromečku
    • Činnosti v Centrech aktivit
    • Nácvik písně „Koník cválá po polích“ „Vánoce, vánoce“ „Sněží, sněží“ „Vánoční“
    • Vystupování na náměstí v Petrovicích při příležitosti rozsvícení vánočního stromečku
    • Výlet do  Mýdlárny u Zámku v Teplicích s tvořivou dílnou pro děti – vykrajování
    • Adventní kalendář-plnění zadaných úkolů na každý den
    • Hledání krabičky s obrázkem ve třídě (každý den) a následné lepení na předlohu.

Štědrý večer nastal

• Seznámení se svátkem Vánoc – vyprávění podle obrázků, četba příběhu, práce s didaktickými obrázky
    • Poslech vánočních koled
    • Vánoční nadílka v MŠ
    • Vánoční besídka v MŠ + ochutnávka perníčků
    • Nácvik písně „Vánoční“, „Vánoce, vánoce“ na vystoupení v kostele pro rodiče.

• Pečení a zdobení perníčků
    • Házení bačkůrkou
    • Tvorba vánočních řetězů
    • Pouštění ořechových lodiček