• Den jazyků

V pondělí, dne 28. listopadu 2022, si žáci v rámci výuky užili další z projektových dní, tentokrát na téma Den jazyků.

Během dopoledne na žáky rozdělené do skupin čekal nelehký úkol. Každá ze skupin si vylosovala jednu lidovou pohádku z různých koutů světa. Úkolem každé skupiny poté bylo tuto pohádku pečlivě nastudovat a secvičit ji jako divadelní představení, se kterým potom vystoupí před zbytkem školy. V rámci nácviku měly skupiny za úkol též vytvořit kulisy a další k divadelnímu představení potřebné rekvizity.

V závěru projektového dne jsme všichni zhlédli pět náramně povedených představení, která nám přiblížila velice rozmanité kultury z různých koutů světa. Den jazyků hodnotíme jako velice povedenou akci, která byla po dlouhé době velkým zpestřením výuky.

Těšíme se, až se v předvánočním čase všichni sejdeme a prohlédneme si videonahrávky jednotlivých představení. 🙂