• Projekt 72 hodin

Ve čtvrtek, dne 13. 10. 2022, se naše škola tradičně opět zapojila do dobrovolnického projektu 72 hodin, jehož tématem byly letos tradice.

Akce odstartovala v 11 hodin, kdy žáci 5. ročníku v rámci dobrovolnické činnosti roznesli obědy mimoškolním strávníkům obce Petrovice.

Odpoledne poté vypukla hlavní část akce, kdy žáci společně s rodiči, prarodiči a přáteli školy společnými silami vybudovali školní pole. Velký kus práce odvedl pan Doležal, který půdu zoral traktorem a tímto mu velice děkujeme. Poté přiložili ruku k dílu všichni ostatní a vybírali ze zorané půdy kamení. Z toho se následně postavilo ohniště, na kterém si všichni za odměnu opekli špekáčky, jablka, trdelníky a brambory.

Děkujeme všem zúčastněným a těšíme se na další ročník,

kolektiv ZŠ Petrovice