• Návštěva planetária a hvězdárny v Teplicích

V pátek, dne 13. května 2022, se žáci třetího, čtvrtého a pátého ročníku zúčastnili exkurze do teplického planetária a hvězdárny.

Program započal v prostorách planetária, kde žáci zhlédli výukový program Sluneční soustava a s nadšením si užili též promítání hvězdné oblohy v naprosté tmě.

Po vydatné svačině se skupina pěšky přemístila do hvězdárny na Písečném vrchu, odkud si děti užily parádní výhled na město Teplice a také se seznámily s přístroji, které hvězdárna využívá pro své účely. Nechyběl samozřejmě ani nákup drobných suvenýrů s vesmírnými náměty.

Z nabitého programu si všichni odnesli spoustu obohacujících vědomostí a nových poznatků, které žáci zužitkovali též při nadcházejícím projektovém dni Vesmír.