• Velikonoční stezka

Ve středu, dne 13. dubna 2022, jsme se před Velikonočními prázdninami rozloučili se školou prima akcí. Poslední dvě vyučovací hodiny proběhl orientační běh, pojatý jako Velikonoční stezka.

V přilehlém okolí školy bylo pro děti nachystáno devět stanovišť s rozmanitými úkoly. Žáci celou trasu proběhli ve věkově různorodých skupinách. Pro mladší děti bylo připraveno plnění různých logických úkolů, starší se poté věnovaly zejména čtení s porozuměním o historickém významu jednotlivých předvelikonočních dnů.

Tajenku, kterou stezka skrývala, odhalily všechny skupiny hravě. V samém závěru na ně proto čekala maličká odměna od zajíčka. Výbornou náladu celé akce podpořilo také krásné jarní počasí, které nám opravdu velkoryse přálo.

Přejeme Vám krásné a pohodové prožití Velikonoc,

kolektiv ZŠ Petrovice